top
logo

Objednat zasílání novinek

Přihlášení
Aktuality
Čestné občanství pro Václava Stehlíka Tisk Email
Aktuality - Zprávy od patriotů
Pátek, 27 Květen 2022 20:15

Členové Spolku ROKYCANŠTÍ PATRIOTI navrhují udělit in memoriam čestné občanství panu Václavu Stehlíkovi. Za druhé světové války pomohl Václav Stehlík několika členům parašutistických výsadků našich vojáků z Anglie. Přechovávání parašutistů však bylo prozrazeno a Václav Stehlík a jeho rodina byli zatčeni a dne 28. 5. 1942 zastřeleni.

V roce 1946 byla na domě čp. 319/II slavnostně odhalena pamětní deska a došlo také k přejmenování ulice na Stehlíkovu. V roce 1965 bylo celkem 15 osob zapojených do protifašistického odboje jmenováno čestnými občany Rokycan. Václav Stehlík však mezi nimi nebyl. Nelze spolehlivě napsat, proč mezi tyto osoby nebyl zařazen. Je možné, že to bylo kvůli tomu, že jeho odbojová činnost byla přímo spojena se západním odbojem, je také možné, že to byla jeho příslušnost k sociálně demokratické straně.

Navrhujeme Zastupitelstvu města Rokycany u příležitosti zítřejšího smutného 80. výročí smrti rodiny Stehlíkových udělit Václavu Stehlíkovi in memoriam čestné občanství města Rokycany.

Celý text návrhu naleznete zde.

 
Hlasujte pro naši sbírku! Tisk Email
Aktuality - Zprávy od patriotů
Středa, 27 Duben 2022 20:07

Chtěli bychom po čase opět připomenout naši sbírku na podporu obnovy barokních varhan v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech – varhany.rokycanstipatrioti.cz. Podpořte naši sbírku také svým hlasem v nově vyhlášeném ročníku soutěže na podporu sbírek pro vybrané památky. Hlasovat pro cenu veřejnosti můžete na webu www.mamevybrano.cz/soutez. V prvním kole můžete hlasovat pro naši sbírku číslo 229 až do 30. května.

Nadále můžete samozřejmě přispívat na restaurování varhan také finančně. Na webu varhany.rokycanstipatrioti.cz se dozvíte vše potřebné včetně čísla sbírkového účtu 2342549/5800. Chystáme řadu benefičních akcí, hlavně koncertů, kterými sbírku podpoříme. Věříme, že se obnovy vzácných rokycanských varhan dočkáme co nejdříve.

 
Koncert Varhany zpívají pro Ukrajinu Tisk Email
Aktuality - Pozvánky na akce
Úterý, 05 Duben 2022 11:27

Umělecký garant našich pravidelných varhanních koncertů pan Jan Esterle je jedním z účinkujících a spolupořadatelů benefičního varhanního koncertu Varhany zpívají pro Ukrajinu. Koncert se koná v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni v pátek 8. dubna od 18 hodin. Velice rádi šíříme informaci o této akci a dovolujeme si citovat slova pana Esterleho:

„Milí přátelé

Asi všichni s rozechvěním sledujeme válku, jejímž terčem se stala Ukrajina. Obyvatelé této země potřebují a ještě dlouho budou potřebovat pomoc. Je dobře, že se v tomto směru rozběhla celá řada aktivit. Každý se snaží zapojit tak, jak může a umí. Rádi bychom se připojili k těm, kteří prostřednictvím hudby inspirují a posilují k pomoci. Proto jsme připravili na 8. 4. 2022 benefiční varhanní koncert. Uskuteční se od 18.00 v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Budeme rádi, když se zúčastníte. Budeme vám také vděčni, když pomůžete šířit tuto pozvánku. Jsme si vědomi, že naše lidské možnosti změnit situaci jsou velmi omezené. Hudba umí přinášet zklidnění a usebrání, pomáhá nalézat zdroj pravého pokoje a naděje. Kéž je nám všem i v tomto smyslu koncert přínosem.

Upřímně vás jménem účinkujících zdravím!

Jan Esterle“

Varhany-pro-Ukrajinu-web-m

 
Koncert Petra Blechy a jeho hostů Tisk Email
Aktuality - Pozvánky na akce
Pondělí, 09 Květen 2022 07:56

plakat A4-koncert-Blecha 2022-WEB-m

 
Rokycanský krpály 2022 jsou minulostí Tisk Email
Aktuality - Zprávy od patriotů
Středa, 27 Duben 2022 07:46

Letošní ročník Rokycanských krpálů se nesl ve znamení deště. Poprvé za celou historii závodu nám počasí opravdu nepřálo. Proto také na otázku: „Jaká byla trať?“ byla nejčastější odpověď závodníků:„MOKRÁ!“ Obdivujeme všechny, kteří se vydali na trať a zdárně dorazili do cíle. Musíme však také poděkovat všem pořadatelům, kteří po celou dobu závodu stáli na stanovištích v terénu a také odolávali zimě, větru a dešti. Výsledkovou listinu a fotogalerie najdete na webu krpaly.rokycanstipatrioti.cz, odkazy na další fotografie tam ještě budeme přidávat. Jako každoročně jsme z každého zaplaceného startovného odeslali část Emmičce Hájkové, sumu jsme doplnili o peníze na místě a zaokrouhlili. Za rok zase nashledanou! Nebo nashle někdy dříve na jiné naší akci.

sek-Emmicka-4000 m
 
DDM Rokycany - Cesta za pokladem Tisk Email
Aktuality - Pozvánky na akce
Čtvrtek, 31 Březen 2022 16:54

Moc rádi zveme naše příznivce na další velkopáteční Cestu za pokladem, kterou pořádá naše členka Maruška Moulisová v DDM Rokycany.

cesta za pokladem-m

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 5 z 37

bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: multi-colour template shared hosting Valid XHTML and CSS.

© 2010–2017 ROKYCANŠTÍ PATRIOTI
Veškeré materiály zveřejněné na tomto webu podléhají autorskému zákonu. V případě jejich převzetí je nutno uvést zdroj Rokycanští patrioti.