top
logo

Objednat zasílání novinek

Přihlášení
2013
Videoreportáž ze Dne plného her Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2013
Úterý, 17 Září 2013 02:00

Otevřete-li celý článek, naleznete YouTube video ve větším okně. Případně si je můžete zobrazit na celou obrazovku.

Celý článek...
 
Vydali jsme se po stopách rokycanských kuliček Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2013
Sobota, 25 Květen 2013 22:13

IMG 20130525 163342-mDnes v sobotu 25. května 2013 ve 13:45 začalo pršet… Ve 14 hodin jsme se sešli u fotbalového stadionu, abychom se vydali společně se známým českým geologem a paleontologem, pocházejícím z Rokycan, s doc. Petrem Kraftem po stopách rokycanských kuliček. I přes nepříznivé počasí se zde setkalo kolem šedesáti Rokycanských patriotů, jejich příznivců a dalších zájemců o naučný výlet. Po krátkém přivítání se ujal slova doc. Kraft a už si ho nenechal vzít. :) Nejprve nás seznámil s historií vývoje Země a rokycanské oblasti a postupně se dostal i k očekávaným kuličkám.

Na každé zastávce našeho putování – pod Strání, u staré Litohlavské silnice, pod dálničním přivaděčem, pod dálnicí, na Drahouši, na výhledu pod Vršíčkem, u hřbitova – nám měl co říci. Škoda je, že se do jeho povídání až příliš často mísilo šumění deště. Musíme ocenit i to, že s sebou po celou cestu doc. Kraft táhl tašku rokycanských kuliček, abychom je nemuseli v podmáčeném terénu hledat a abychom si mohli v lokalitě u hřbitova zkusit nějaké rozbít a najít svého trilobita. Podél Stráně jsme se vrátili do restaurace na fotbaláku, kde pokračovala přátelská beseda. Místo avizovaných dvou až tří hodin jsme putováním v terénu strávili poctivé čtyři hodiny a další dlouhý čas besedou, ale nikdo toho nelitoval. K posezení měl doc. Kraft připravené navíc kvízové otázky a dokonce i odměny v podobě pravých trilobitů pro ty nejlepší.

Dovolujeme si na závěr tohoto krátkého článku odcitovat ze zápisu doc. Krafta do kroniky Rokycanských patriotů: „V prvohorách, kdy vznikaly „rokycanské kuličky“, bylo určitě lepší počasí.“ ;)

Fotografie z putování po stopách rokycanských kuliček naleznete zde v naší fotogalerii.

 
Videoreportáž z Benátské noci Tisk Email
Reportáže z našich akcí - 2013
Čtvrtek, 29 Srpen 2013 02:00

Otevřete-li celý článek, naleznete YouTube video ve větším okně. Případně si je můžete zobrazit na celou obrazovku.

Celý článek...
 bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: multi-colour template shared hosting Valid XHTML and CSS.

© 2010–2017 ROKYCANŠTÍ PATRIOTI
Veškeré materiály zveřejněné na tomto webu podléhají autorskému zákonu. V případě jejich převzetí je nutno uvést zdroj Rokycanští patrioti.